Klasická sportovní masáž

Medová masáž

Detoxikační medová masáž je nejen příjemnou relaxací, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.

Detoxikační medová masáž zlepšuje prokrvení těla, působí na reflexní body, vyhlazuje pokožku, nabíjí organismus energií, přináší klidný spánek a uvolnění. Tato masáž je vhodná zejména při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, nervových poruch a stavů neklidu.

Medová masáž se osvědčila především v léčbě civilizačních chorob, z nichž můžeme jmenovat revmatická onemocnění svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronicky únavový syndrom, bolest hlavy a migrénové stavy, deprese, jaterní choroby, slabost ledvin, kožní problémy, neplodnost či menstruační potíže.

Medová masáž je speciální manuální masážní technika, při níž masér potírá záda klienta voňavým rozehřátým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírováván do kůže klienta. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních hmatů na pokožku těla, dochází k vyplavování toxinů – škodlivých látek, k vyčištění zanesených pórů a prokrvení pokožky.

Medová masáž se provádí v leže na zádech klienta. Při reflexních masážních hmatech se začne aktivovat funkce, která přispívá k vylučování toxínů z organismu a prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla. Med v průběhu masáže a v závislosti na množství toxinů v těle klienta mění svou barvu i konzistenci. Masáž lze také vykonávat na ploskách chodidel, kloubech či kolenech .

Po kvalitně provedené medové masáži se může klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven. Pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. Každý klient však na masáž reaguje individuálně.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba 1× za měsíc.